Liikunnan iloa laadukkaasti kaikille
 
Nopsa jatkaa eteenpäin kolmen puheenjohtajan voimin

Nopsa jatkaa eteenpäin kolmen puheenjohtajan voimin

80-vuotias Nopsa järjesti eilen illalla syyskokouksensa tänä vuonna voimaan astuneiden uusien sääntöjensä mukaisella sisällöllä. Seuran puheenjohtajaksi valittiin seuraavaksi kahdeksi vuodeksi Ilkka Herrala, joka on heiluttanut nuijaa Nopsassa vuoden 2018 alusta alkaen. Siihen saakka 24 vuoden ajan Nopsan puheenjohtajana toiminut Seppo Välimäki nimettiin seuran kunniapuheenjohtajaksi, häntä myös Nopsan puheenjohtajana edeltäneen Jouko Katajan rinnalle.

Johtokunnan jäseniksi kaudelle 2022-2023 valittiin Asko Mäkiranta, Mikko Pakkasela, Jori Lope ja Seppo Välimäki. Johtokunnassa jatkavat Mika Kallio ja Ilkka Herrala. Johtokunnasta pois jääneiden tilalle uusina jäseninä kaudelle 2022 valittiin Anneli Kiuru ja Marja Kallio.