Nopsan Hiihdot 2024

3.2.2024, Noormarkku

Tulokset

Tuloste on valmis 12:18:43
Kilpailun sarjat: N06; M06; N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; M18; N20; NYL; MYL; M35; M45; M55; M65
N06Naiset 6 vuotta 0.5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.5Viivi VälisaloIF Länken Ski2:21.3
2.4Heta HietaojaKankaanpään Urheilijat3:14.1  +52.8
3.6Elli SokuraKankaanpään Urheilijat3:38.2  +1:16.9
Sarjaluettelo
M06Miehet 6 vuotta 0.5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.10Vilho LaineNoormarkun Nopsa2:27.5
2.9Rasmus SaarinenPunkalaitumen Kunto5:01.7  +2:34.2
Sarjaluettelo
N08Naiset 8 vuotta 1 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.13Fanni VehkamäkiKankaanpään Urheilijat5:42.8
2.16Iida Sofia LamminpääTampereen Pyrintö6:02.6  +19.8
3.15Senni KuusistoKankaanpään Urheilijat7:01.2  +1:18.4
4.14Enni ToivolaLauttakylän Luja7:01.9  +1:19.1
5.12Fiina PeltomäkiKankaanpään Urheilijat12:10.5  +6:27.7
Sarjaluettelo
M08Miehet 8 vuotta 1 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.21Rasmus UotilaHinnerjoen Yritys5:39.5
2.20Konsta AaltonenKankaanpään Urheilijat6:04.2  +24.7
3.22Arvo KangasniemiKankaanpään Urheilijat6:15.8  +36.3
4.19Oiva RantanenKankaanpään Urheilijat7:21.0  +1:41.5
DNS23Reino Uusi-RajasaloKankaanpään UrheilijatDNS
Sarjaluettelo
N10Naiset 10 vuotta 2 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.27Minttu RitolaNoormarkun Nopsa6:43.7
2.28Neea LamminpääTampereen Pyrintö7:02.8  +19.1
3.30Anni LielahtiParkanon Urheilijat7:14.4  +30.7
4.29Hilda LaineNoormarkun Nopsa8:30.2  +1:46.5
5.31Annu HarjuNoormarkun Nopsa9:34.8  +2:51.1
6.26Fanny PeltomäkiKankaanpään Urheilijat10:03.4  +3:19.7
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 2 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.36Toivo LielahtiParkanon Urheilijat6:54.4
2.35Vili HietaojaKankaanpään Urheilijat7:40.7  +46.3
3.34Eero TuomistoVammalan Seudun Voima7:51.5  +57.1
4.38Aapeli ToivolaLauttakylän Luja8:15.1  +1:20.7
5.39Martti HietaojaKankaanpään Urheilijat9:17.1  +2:22.7
DNS37Veeti SoranummiKankaanpään UrheilijatDNS
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.44Isla SeppänenRasti-Lukko10:43.0
2.49Hilla RitalaVammalan Seudun Voima11:24.6  +41.6
3.45Emma KorpilammiKankaanpään Urheilijat13:04.3  +2:21.3
4.48Saana KorhonenRasti-Lukko13:14.0  +2:31.0
5.43Lotta AaltonenKankaanpään Urheilijat13:23.1  +2:40.1
6.47Anni MäkitaloKankaanpään Urheilijat15:07.7  +4:24.7
DNS46Mette HäkkinenPunkalaitumen KuntoDNS
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.54Ahti RitalaVammalan Seudun Voima10:14.8
2.52Kristian VanhahonkoHonkajoen Seudun Urheilijat12:22.0  +2:07.2
DNS53Henrik VälisaloIF Länken SkiDNS
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.60Olga KaukoRasti-Lukko9:11.8
2.62Aurora LehtonenUlvilan Ura9:35.4  +23.6
3.63Wilhelmiina RuohomäkiNoormarkun Nopsa9:35.9  +24.1
4.57Aino HietaojaKankaanpään Urheilijat10:25.1  +1:13.3
5.61Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa10:33.5  +1:21.7
6.59Anni KorpilammiKankaanpään Urheilijat11:27.1  +2:15.3
7.58Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa11:44.7  +2:32.9
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.70Vesperi LainoKankaanpään Urheilijat14:01.5
2.68Nuutti RuusunenKankaanpään Urheilijat14:36.5  +35.0
3.69Olli TenhoNoormarkun Nopsa15:41.0  +1:39.5
4.71Viljo VehkamäkiKankaanpään Urheilijat16:49.8  +2:48.3
DNS67Juho KuuskoskiKankaanpään UrheilijatDNS
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.180Linnea LähdeVammalan Seudun Voima14:14.1
2.181Elsa HietaojaKankaanpään Urheilijat16:36.5  +2:22.4
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.176Niklas LehtinenHämeenlinnan Hiihtoseura13:08.8
2.177Lauri PeuraKauhajoen Karhu13:27.2  +18.4
3.174Tuomas SuopajärviKalannin Vankka13:56.8  +48.0
4.175Aapo MannerNoormarkun Nopsa14:42.1  +1:33.3
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.184Anni SaarinenKalannin Vankka13:48.7
2.185Siiri LainoKankaanpään Urheilijat14:06.0  +17.3
3.186Peppi OllilaNoormarkun Nopsa20:09.2  +6:20.5
Sarjaluettelo
M18Miehet 18 vuotta 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.197Olli LindroosNoormarkun Nopsa25:31.0
2.196Henri SaunaluomaKankaanpään Urheilijat25:36.7  +5.7
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.189Aino MannerNoormarkun Nopsa17:04.3
Sarjaluettelo
NYLNaiset 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.192Amanda Yli-FutkaYlivieskan Kuula13:04.6
2.193Wilhelmiina LiuksialaYlöjärven Ryhti14:53.8  +1:49.2
Sarjaluettelo
MYLMiehet 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.200Pyry WillmanYlöjärven Ryhti23:29.3
Sarjaluettelo
M35Miehet 35 vuotta 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.203Tommi RitalaVammalan Seudun Voima23:37.3
2.204Mikko LamminpääHonkajoen Seudun Urheilijat26:41.3  +3:04.0
Sarjaluettelo
M45Miehet 45 vuotta 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.207Henri Vähä-YpyäTampereen Pyrintö23:53.3
Sarjaluettelo
M55Miehet 55 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.211Esa TalvitieTampereen Pyrintö14:25.9
2.210Jyrki LepistöSkiTeam 10517:25.8  +2:59.9
Sarjaluettelo
M65Miehet 65 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.214Rauno TuomiNakkilan Vire14:21.7
2.215Hemmo TolvanenPargas IF14:40.8  +19.1
3.216Ismo AhonkiviNoormarkun Nopsa15:24.1  +1:02.4
Sarjaluettelo
Noormarkun Nopsa